iOS vs Android: Který z nich byste si měli vybrat?

0
iOS vs Android: Který z nich byste si měli vybrat?

Zajímá vás dlouhodobá debata iOS vs Android? Zde je skvělý přehled toho, co potřebujete vědět!

Neustále se diskutuje, zda to mají lepší uživatelé iOS nebo držitelé telefonů s Androidem. Přestože se tyto dva produkty liší, od designu až po operační systém, není snadné určit, který z nich je lepší nebo horší. Proto budeme analyzovat některé z těchto dvou systémových funkcí a uvidíme, který telefon byste měli používat, v závislosti na tom, co potřebujete a na vašem životním stylu.

Snadnost použití

Oba operační systémy mají nyní uživatelsky přívětivá rozhraní, takže ve skutečnosti neexistuje žádný lepší. Existuje však mezi nimi několik rozdílů s určitými exkluzivními funkcemi:

  • iOS poskytuje tři odlišné vlastnosti: iMessage, který je integrovaný s Apple Pay, což umožňuje posílat a přijímat peníze přes iMessage, AirDrop, pomocí kterého můžete sdílet téměř jakýkoli mediální soubor s jiným zařízením Apple přes Bluetooth, a navíc funkci sdílení WiFi hesel.
  • Na druhou stranu Android má možnost přizpůsobit si domovskou obrazovku podle svých představ, má podporu pro více uživatelů a účtů hostů (zatímco iOS je jeden operační systém) a můžete si rozdělit obrazovku podle svého zařízení Android (vy to lze udělat pouze na iPadech).

Celkově má ​​iOS lepší funkce, pokud jde o snadné použití, ale telefony Android vám umožňují přizpůsobit si své prostředí. Takže pokud jde o iOS vs Android, vše se týká přizpůsobení.

https://unsplash.com/photos/CrPAvN29Nhs

Cena

Ohledně ceny to všichni víme iOS bývá dražší než zařízení Android. Nejdražší telefon Apple se může vyšplhat až na 1 549 GBP (iPhone 12 Pro Max), zatímco nejdražší telefon s Androidem je 1 149 GBP (Galaxy S22 Ultra). Jde ale o to, že téměř všechna zařízení iPhone jsou takto drahá, možná proto, že kupní síla je vyšší v USA, kde byl tento operační systém vytvořen.

Přestože Android přišel na trh jako první v roce 2003, stal se přístupným lidem po celém světě. Otázka zní: jsou ceny relevantní pro kvalitu? Odpověď je těžké objektivně říci, protože většina lidí nepotřebuje telefony pro konkrétní funkci. Přesto víte, že rozumná cena ne vždy nabízí vysokou kvalitu a že nižší cena nemusí nutně znamenat nízkou hodnotu.

Bezpečnostní problémy

Zde začíná zábava, pokud jde o zacházení s vaším online zabezpečením. Zabezpečení telefonních zařízení závisí na aktualizacích softwaru, které se na ně vztahují. Například Android je méně zranitelný vůči chybám kvůli skutečnosti, že jeho aplikace jsou izolovány od zbytku systémových prostředků. Jsou však náchylnější k získání malwaru, zatímco zařízení iOS se s tímto problémem setkají méně.

Zařízení Apple však mohou být poškozena, pokud jsou poškozena jailbreakem (instalace aplikací z jiných zdrojů než z obchodu Apple App Store).

Ale nezapomínejme na situaci před pár lety s telefony Android, které neustále explodovaly. Řeč je o chytrých telefonech Galaxy Note 7, které se vznítily kvůli nějakým poruchám baterií, které způsobovaly nadměrné přehřívání. Někteří lidé se dokonce zranili a utrpěli popáleniny; proto bylo staženo 2,5 milionu chytrých telefonů. Bohužel,

Samsung některé uživatele odmítl odškodnit, čímž zákazníky naštval.

Pokud někdy utrpíte fyzické nebo psychické zranění v důsledku nesprávné funkce produktu, můžete zkontrolovat a nástroj pro výpočet kompenzací zjistit, zda můžete reklamovat společnost, která porušila svou povinnost péče. Získejte poradce, který vám pomůže vyhrát váš případ, pokud společnost odmítne zaplatit za vaše finanční ztráty, jako v případě Samsungu. Například za těžké popáleniny můžete získat až 10 670 liber.

Integrace cloudu

Pokud jde o cloudové služby, iCloud a aplikace Google jsou zcela odlišné. Nejčastějším problémem na iCloudu je selhání ověřování, což je věc, na které musí Apple ještě zapracovat. Na druhou stranu má Google nejlepší cloudovou integraci pro uživatele Androidu, díky čemuž jsou aplikace Disku nejbezpečnější a nejsnáze použitelné nástroje pro přístup k vašim dokumentům.

iCloud nabízí pouze 5GB úložiště, což v dnešní době běžnému studentovi/pracujícímu nestačí a funguje pouze s Windows, Mac a iOS. Mezitím má cloud od Googlu od začátku 15 GB, a pokud chcete další prostor, zaplatíte za 100 GB pouze 2 dolary měsíčně (zatímco Apple si za 50 GB účtuje 1 dolar měsíčně). iOS vs Android pro cloudovou integraci je založen na tom, kolik úložného prostoru získáte za své peníze!

Frekvence aktualizace

Pokud jde o aktualizace, Apple odvádí lepší práci než Android. Vzhledem k tomu, že operační systém iOS je pod kontrolou společnosti Apple, umožňuje aktualizaci kdykoli je to nutné. Problém je v tom, že způsobují problémy s připojením WiFi, což je trochu nepříjemné.

Mezitím aktualizace Androidu po dokončení nemají žádné problémy, ale jsou zpožděné, postrádají potřebné funkce nebo v některých případech dokonce již neaktualizují, a to ani v pozdních verzích Androidu. To je jeden z důvodů, proč jsou některé z těchto telefonů levnější, protože mají zastaralé operační systémy.

Životnost baterie

Pokud jde o výdrž baterie, lze s jistotou říci, že Android je na tom lépe. Baterie Applu jsou tenčí, což přispívá ke krátké výdrži baterie. Přestože v novějších verzích mohou i Apple baterie vydržet déle, je potřeba je vyměňovat častěji, aby mohly sloužit několik let.

Mezitím se baterie Androidu degradují mnohem pomaleji, spolu s kvalitou smartphonu, vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny z lithium-iontů. Tyto telefony také nabízejí více paměti RAM, která spotřebovává více energie v operačním systému a časem vybíjí kvalitu baterie.

Možnosti fotoaparátu

Nakonec můžeme říci, že oba systémy mají dobré fotoaparáty, i když v posledních letech mají iPhony nejlepší kvalitu a rozlišení fotoaparátu na trhu. Ale nemůžete porazit Galaxy S22 Ultra, který zachycuje mnohem více detailů a dosahuje mnohem vyváženějších snímků a 10x zoom odlišuje smartphone s Androidem od jakéhokoli fotoaparátu iPhone.

Přestože iPhony dokážou nahrávat ve 4K, některé telefony se systémem Android jsou vybaveny 16megapixelovým širokoúhlým fotoaparátem, který funguje lépe za špatných světelných podmínek. Telefony Huawei jsou známé především díky teleobjektivům a širokoúhlým fotoaparátům. Na druhou stranu Apple poskytuje větší funkce snímače s možností optické stabilizace obrazu.

Souhrn iOS vs Android

Chytré telefony se systémy iOS i Android se dostaly na podobnou úroveň, ale mají odlišné funkce, které je činí speciálními pro některé funkce. Fotografové by například mohli preferovat Android, ale Apple může být nejlepší volbou pro lidi, kteří mají rádi jednoduché aplikace.

podobné příspěvky

Leave a Reply