iPadOS 16 má několik funkcí, které jsou dostupné pouze na iPadech M1

2
iPadOS 16 má několik funkcí, které jsou dostupné pouze na iPadech M1

Proč na tom záleží: Když Apple tento týden na WWDC představil iPadOS 16, předvedl spoustu funkcí. Vzhledem k tomu, že předmětem podnikání společnosti Apple je prodávat svůj nejnovější a nejlepší hardware, poněkud překonal plnou kompatibilitu svého nejnovějšího operačního systému pro tablety se staršími iPady.

Podle Applu jemný tisk, iPadOS 16 je kompatibilní s „iPadem (5. generace a novější), iPad mini (5. generace a novější), iPad Air (3. generace a novější) a všemi modely iPad Pro.“ To je na špičkový OS docela slušný rozsah. Je to však také mírně zavádějící, protože několik jeho nejzajímavějších nových funkcí je kompatibilních pouze s tablety vybavenými čipem M1, který eliminuje jakýkoli iPad vyrobený před rokem 2021.

Není tak neobvyklé, že OS má funkce, které nefungují na starším hardwaru. Poměrně málo funkcí bude zjevně navrženo speciálně pro upgradované systémy. Některé z nejlepších funkcí iPadOS 16 jsou určeny k podpoře iPadu Pro a nadcházejících prodejů M1 iPad Air. Pokud jste již zvažovali přechod na iPad vyšší třídy, zde jsou funkce, které získáte pouze u modelů M1.

Stage Manager, kterému jsme se věnovali dříve, nabízí rozšířené funkce multitaskingu pouze na iPadech M1. Stage Manager je také úzce svázán s podporou externího displeje plug-and-play, kterou Apple předvedl. Pokud jste tedy doufali v některou z těchto schopností, budete muset upgradovat. AirPlay je samozřejmě stále životaschopnou možností pro ty, kteří chtějí používat externí displej.

Ještě více omezený je referenční režim. Tato funkce umožňuje iPadu Pro vyhovět požadavkům na barvy pro barevné třídění a kompozici, „kde jsou rozhodující přesné barvy a konzistentní kvalita obrazu“. Může být také použit v Sidecar, čímž se tablet změní na sekundární referenční displej. Referenční režim však bude fungovat pouze na 12,9palcovém iPadu Pro z roku 2021 nebo novějším.

Několik funkcí usnadnění je omezeno na konkrétní modely, včetně režimu detekce a detekce dveří v programu Lupa (2020 iPad Pro nebo novější). Virtual Memory Swap může využívat až 16 GB úložiště vašeho iPadu jako virtuální RAM pro vysoce náročné aplikace. To však umí pouze M1 iPad Pro a iPad 4 (256GB model).

Je nešťastné, že některé z těchto schopností vylučují velkou část uživatelů, dokonce i ty s relativně novým hardwarem. Všechny modely za posledních 4–5 let však podporují většinu dalších nových funkcí. Další informace najdete v sekci iPadOS 16 WWDC zveřejněné výše.

podobné příspěvky

Leave a Reply