Meta vs. Varjo a Nvidia: Rozdělení Metavesmíru

0
Meta vs. Varjo a Nvidia: Rozdělení Metavesmíru

S oznámením z minulého týdne, že Varjo Reality Cloud ukončil beta verzi a je nyní v plné verzi, máme v zásadě dva tábory metaverse: Meta’s, který se zaměřuje na spotřebitele a výnosy a je definován omezením výkonu spojeným s jeho bezdrátovým headsetem Oculus; a přístup Varjo-Nvidia, kde je výkon králem, podnikání je primárním zaměřením a výsledek je mnohem blíže cíli Star Trek Holodeck, o kterém se předpokládá, že bude konečným metaverzním fotorealistickým zážitkem, na který byl trh připraven.

Promluvme si o této dynamice tento týden. Poté zakončíme mým produktem týdne — Dell Precision 7770 — mobilní pracovní stanicí, kterou lze použít k vytvoření metaverze vyšší třídy a zaškrtne všechna políčka pro inženýra pracujícího buď na dálku, nebo v hybridním režimu převážně pomocí vypůjčeného psací stůl nebo klubovna v kanceláři.

Meta

Zdá se, že Meta se často zaměřuje hlavně na to, aby to, co se zdálo jako špatné rozhodnutí jejího zakladatele a generálního ředitele Marka Zuckerberga, vypadalo dobře. V tomto případě došlo k vnitřnímu sporu mezi Zuckerbergem a tím, jak se bude metaverzní úsilí společnosti odehrávat. Předchozí vedení se chce zaměřit na vysokou kvalitu, zatímco Zuckerberg se chce zaměřit na cenovou dostupnost – což je trochu ironické vzhledem k tomu, jak bohatý ten chlap je.

Obecně, a to jsme opakovaně viděli na technologickém trhu, zejména s úsilím o VR, je nejlepší cestou cesta, kterou se vydal Microsoft se svým řešením AR, HoloLens. Nejprve se zaměřte na správný produkt a poskytněte jej podnikům, které si mohou dovolit dodatečné náklady. Poté snižte náklady a nakonec (HoloLens zjevně do této fáze ještě nevstoupila) snižte náklady, aby byla cena přijatelná pro širší a stále více zaměřený na spotřebitele trh.

Náhlavní souprava Oculus od společnosti Meta má spotřebitelské řešení za slušnou cenu, které je v pořádku pro mnoho her, ale pokud jde o vykreslení metaverze, kvalita výsledku vypadá jako kreslené a dobře se vymyká fotorealistickým cílům pro segment virtuální reality a současné publikum. Stručně řečeno, náhlavní souprava Oculus, i když je působivá, nemá výkon, aby vytvořila úroveň VR potřebnou pro ponoření, a ponoření je to, na co se lidé u metaverze těší.

Zdá se, že jedním z velmi znepokojujících aspektů přístupu Meta je předražování vývojářů za jejich implementaci metaverse výměnou za privilegium provozovat platformu. Všechno je to o získání kritického množství vývojářů. Začínat s dojmem, že jsou předražené, bude nepochybně motivovat vývojáře k tomu, aby našli jinou, levnější platformu, na které budou svá řešení prodávat.

Varjo a Nvidia

Tyto dvě společnosti si nekonkurují. Varjo vyrábí to, co se zdá být nejlepší profesionální VR headset na trhu. Snaha Nvidie o metaverse, která z velké části obklopuje její sadu nástrojů Omniverse, agresivně uzavírá mezeru ve fotorealistických zážitcích.

Cloud Varjo a cloudové zdroje společnosti Nvidia také zapojují a využívají vývojáře, aby zajistili dostatek obsahu a uživatelé i vývojáři mohli získat přístup k tomuto obsahu podle potřeby. Na rozdíl od Meta se zdá, že Nvidia a Varjo se v této fázi více zabývají poskytováním přístupu, než snahou vydolovat každý cent z lidí, které chtějí na svých příslušných platformách rozvíjet.

Na rozdíl od Meta, Varjo i Nvidia předvedly avatary a obrázky, které jsou téměř k nerozeznání od reality, s jedinou výjimkou: Varjovi lidsky vypadající avataři ještě nemají schopnost ukázat emoce.

I když jsou graficky mnohem realističtější než Metaovo karikaturní úsilí, nedostatek emocí je staví na špatnou stranu tajemného údolí.

Nvidia ukazuje avatary, které dokážou emoci a jsou mnohem realističtější.

To znamená, že pokud by obě společnosti úžeji spolupracovaly, mohly by si navzájem pomoci vyřešit problémy s realismem a společnou prací by mohly výrazně posunout míč směrem k hyperrealistické metaverzní budoucnosti, o kterou všichni usilujeme.

Zabalit se

Koncepčně jsou Meta a Nvidia a Varjo na různých stránkách, pokud jde o cenu a možnosti jejich příslušných metaverse řešení.

Meta je především o nízké vstupní ceně a fyzickém pohodlí a zároveň nadhodnocování svých služeb vývojářům na nově vznikající platformě Meta. Nvidia i Varjo se daleko více zaměřují na cíl fotorealistického zážitku a jako první cíl, který jej dnes může financovat, si zvolily profesionální trh.

Myslím, že výsledkem je, že mnoho spotřebitelů bude zklamaných svými prvními zkušenostmi s cloudem Meta, ale vývojáři již chválí úsilí společností Nvidia a Varjo (Varjo také oznámilo, že Volvo používá své nové cloudové řešení Reality ke spolupráci na nových autech ).

Přichází metaverze. Doufám, že Facebook neudělá to, co udělala 3D TV a nezničí koncept pro spotřebitele brzy, ale je zřejmé, že o profesionální prostor se dobře starají společnosti jako Varjo a Nvidia.

Technický produkt týdne

Mobilní pracovní stanice Dell Precision 7770

Neustále hledám produkty pro domácí kancelář, které řeší nový post-pandemický standard práce z domova. Vzhledem k tomu, že lidé, kteří většinou pracují z domova a buď nikdy nechodí do práce nebo chodí do kanceláře jen příležitostně, se více zajímají o vlastnosti obrazovky a výkon než o výdrž baterie, ideální velikost při zachování přenosnosti je mezi 16 a 20 palci, nikoli 15 palců nebo menší jako většina notebooků.

Minulý týden společnost Dell uvedla na trh tři mobilní pracovní stanice Latitude Precision:

  • 9330 – to je na sladkém místě s přenositelností s 13palcovou obrazovkou, o které si myslím, že lépe odpovídá trhu, jak tomu bylo před pandemií.
  • 7670 s 16palcovou obrazovkou, která je mnohem blíže mému ideálu velké obrazovky; a
  • 7770, který je dodáván s 17,3palcovou obrazovkou, která spadá do mého nového sladkého spotu pro hybridní a vzdálené lidi pracující z domova.

Dell Latitude Precision 7770 je produkt třídy pracovních stanic, což znamená, že je určen pro inženýry, ale má řadu konfigurací, díky kterým by mohl být atraktivní pro širší okruh vzdálených pracovníků.

Například v základní konfiguraci s jádrem Intel i5 a integrovanou grafikou Intel by to bylo v pořádku pro průměrného produktivního pracovníka pracujícího z domova, který potřebuje větší obrazovku, ale nepotřeboval výkon.

Nebo, pro optimální výkon, může být nakonfigurován až pro Intel i9 a Nvidia GeForce RTC 3080Ti, což by mělo inženýra potěšit, ale bylo by také skvělé pro hraní her (ne že by to každý zaměstnanec měl vůbec přemýšlet o hraní na jejich firemním PC).

Mobilní pracovní stanice Dell 7770

Mobilní pracovní stanice Dell Precision 7770 (kredit: Dell)


Výsledkem je, že v závislosti na zvolené konfiguraci, pokud jde o produktivitu nebo výkon pro uživatele pracujícího z domova, může být notebook Dell Latitude Precision 7770 nejblíže ideálnímu produktu pro působivě široké publikum, které zahrnuje produktivní pracovníky. , inženýry a dokonce i ty, kteří rádi hrají.

Produkt třídy pracovních stanic není levné datum, ale obvykle přichází s nejlepším zabezpečením, nástroji pro správu a nejvyšším úložištěm (až 16 TB). Jak byste očekávali, tento notebook je dodáván s kamerou kompatibilní s Windows Hello, duálními mikrofony s potlačením hluku a 500nitovou obrazovkou, která je dostatečně jasná pro použití venku, alespoň ve stínu (stále bych se vyhýbal přímému slunečnímu záření) . NFC a čtečky čipových karet jsou volitelné a součástí balení je Wi-Fi 6e i Bluetooth 5.2.

Pokud jde o udržitelnost, tento notebook je produktem s registrací EPEAT Gold a v obalech používá 100% recyklované plasty a karton. A konečně, vzhledem k potenciálu pro vysoce výkonnou konfiguraci má tento notebook jeden z nejpokročilejších chladicích systémů, které společnost Dell vytvořila, takže vám chladí ruce, ale může vám zahřát klín. Jednou z mých oblíbených funkcí Dell na tomto notebooku je „wake on approach“, která vymaže obrazovku, když odejdete, a spustí proces přihlašování, když uvidí, že se blížíte k vašemu pracovnímu prostoru.

Věřím, že nejlepší notebook po pandemii je ten, který vyhovuje současným pracovním požadavkům na výkon a velikost obrazovky, a mobilní pracovní stanice Dell Precision 7770 to dělá dobře a je proto mým produktem týdne.

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet názory ECT News Network.

podobné příspěvky

Leave a Reply