Meta zabíjí svá Portalová zařízení pro videohovory pro spotřebitele

3
Meta zabíjí svá Portalová zařízení pro videohovory pro spotřebitele

Co se právě stalo? Zařízení pro videohovory/inteligentní obrazovky na portálu Facebook (nyní Meta’s) nejsou od svého prvního uvedení před čtyřmi lety pro toto odvětví zrovna zjevením. Nevýrazné prodeje a střední recenze nezabránily společnosti uvolňovat nové varianty, ale už ne – alespoň pro spotřebitele.

Facebook vydal první portál a Portal+ v roce 2018, aby se zúčastnil neuvěřitelně populární Echo Show společnosti Amazon. Při spuštění něčeho, co by mohlo potenciálně špehovat uživatele v době, kdy Facebook stále čelil odporu ze skandálu Cambridge Analytica, se zvedlo mnoho obočí, a to navzdory slibu giganta sociálních médií, že Portal nabízí spoustu funkcí ochrany soukromí.

Recenzenti nebyli Portalem příliš ohromeni a zpráva, že někteří zaměstnanci Facebooku zanechávají na Amazonu 5hvězdičkové recenze, příliš nepomohla jeho věci. Přesto Facebook, nyní Meta, v loňském roce pokračoval v rozšiřování rodiny o 14palcový Portal+ a Portal Go.

Nyní však Informace uvádí, že společnost Meta využila svého sortimentu spotřebitelského portálu a ukončí linku, přičemž slibuje dlouhodobou podporu pro stávající zákazníky.

Portal není úplně zabit, protože Meta se nyní zaměřuje na obchodní aplikace zařízení; zaznamenali mírný nárůst tržeb během pandemie, protože je společnosti využívaly k udržování kontaktu se vzdálenými zaměstnanci.

Podle IDC se v roce 2020 prodalo 600 000 zařízení Portal a 800 000 kusů v roce 2021. Posledně uvedené číslo představuje pouhé 1 % celosvětového trhu chytrých reproduktorů a displejů.

V současné době jsou na webu Meta čtyři portály: Portal TV za 99 $ pro připojení k televizorům; standardní 10palcový portál za 179 USD; portál Go za 199 USD; a 14palcový Portal Plus, který stojí 349 dolarů.

Spotřebitelská řada Portalu se připojuje k chytrým hodinkám Meta s duálním fotoaparátem, které společnost opustila, což je důsledkem škrtů v divizi Reality Labs, která je zodpovědná za její hardware a projekty metaverse.

podobné příspěvky

Leave a Reply