Microsoft se chce do roku 2023 zbavit zaváděcích jednotek HDD

2
Microsoft se chce do roku 2023 zbavit zaváděcích jednotek HDD

výhled do budoucna: Stále používáte HDD jako primární spouštěcí jednotku pro váš počítač? I když existují určité výjimky, většina lidí dnes dává přednost mnohem rychlejšímu SSD pro zavádění do operačního systému, což by mohla být dobrá věc, protože Microsoft údajně chce úplně vyřadit spouštěcí jednotky HDD.

Vyplývá to ze zprávy analytické společnosti Trendfocus (přes Tomův hardware), Microsoft tlačí na ty výrobce OEM, kteří používají HDD jako primární úložné zařízení v předem sestavených počítačích s Windows 11, aby přešli na SSD. Je dokonce stanoven termín, kdy chce, aby se přechod uskutečnil: 2023.

Proč to Microsoft dělá, není jasné. Jak poznamenává Tom, ve Windows 11 neexistuje žádný minimální požadavek na SSD, pouze počítač s operačním systémem má 64 GB nebo větší úložné zařízení. To by se však mohlo změnit příští rok, kdy nastane termín přechodu.

Je možné, že Microsoft prostě chce přejít na spouštěcí jednotky SSD, aby počítače získaly nejlepší výkon z Windows 11. Existují také volitelné funkce Windows 11, které vyžadují pevné disky, jako je rozhraní DirectStorage API. To vytváří efektivnější propojení mezi NVMe SSD (jak PCIe 3.0, tak PCIe 4.0) a GPU, což umožňuje hrám přímý přístup ke zdrojům na úložné jednotce.

I když všichni můžeme ocenit mnohem rychlejší spouštěcí jednotku, vytvoření SSD jako primárního úložného zařízení v počítači ovlivní rozpočet a rozvíjející se trhy. Ačkoli jsou často nepatrné, související náklady na přidání SSD by mohly pro některé výrobce a spotřebitele vytlačit cenu příliš vysoko.

Na Neweggu je pár levnějších herních desktopů, jako např totokteré nabízejí pouze pevný disk pro ukládání, i když je těžké najít ten, který je standardně dodáván s Windows 11.

Viceprezident Trendfocus John Chen říká, že OEM se snaží posunout termín Microsoftu zpět na rok 2024, alespoň pokud jde o stolní počítače a rozvíjející se trhy. Zdá se však, že míříme do budoucnosti, kde HDD v předem sestaveném počítači s Windows 11 uvidíte pouze tehdy, když je umístěn vedle SSD.

podobné příspěvky

Leave a Reply