Nápady na zlepšení zabezpečení iOS

0
Nápady na zlepšení zabezpečení iOS

Snažíte se zlepšit zabezpečení iOS na svých zařízeních? Podívejte se na tento skvělý článek plný nápadů, jak to udělat!

Platforma iOS byla oslavována jako celkově nejbezpečnější systém, což přispělo ke kultovnímu následování produktů Apple. I když má iOS oproti jiným systémům mnoho výhod, přináší i své nevýhody.

iOS se pyšní silným zabezpečením, ale bylo příliš mnoho narušení bezpečnosti, takže mýty kolem zabezpečení iOS se začínají bořit. Bohužel je tato víra také škodlivá, protože uživatelé iOS mají pocit, že mohou být lehkomyslní se svými zařízeními nebo se vyhýbat dalším krokům k zajištění jejich digitální bezpečnosti. V tomto článku si projdeme několik nápadů, které vám pomohou zlepšit bezpečnost iOS.

https://unsplash.com/photos/ZwaWQaVVC-0

Používejte alfanumerická hesla

Mít silné přihlašovací údaje je prvním nezbytným krokem v digitální bezpečnosti. Použití alfanumerických hesel, tedy hesel obsahujících písmena a čísla, je nejrobustnějším způsobem ochrany vašich účtů. V ideálním případě by vaše hesla měla být těžko uhodnutelná a neměla by souviset s biologickými detaily, jako jsou narozeniny nebo jména.

Používejte bezpečnostní aplikace

Jedna věc, kterou Apple dělá správně, jsou jeho bezpečnostní aplikace, tak proč toho nevyužít? Ujistěte se, že máte na svých zařízeních nainstalovanou funkci Najít můj iPhone. Tato aplikace vám pomůže najít telefon, pokud jej ztratíte nebo vám bude odcizen. Navíc můžete vzdáleně vymazat data ze zařízení, pokud je nemůžete obnovit.

Nepřipojujte se k nezabezpečeným sítím.

Dalším užitečným tipem pro zajištění zabezpečení vašeho zařízení iOS je připojení pouze k zabezpečeným sítím. Nezabezpečené sítě mohou být kompromitovány, a pokud se náhodou při útoku na některou z nich připojíte, můžete se stát obětí kyberzločinu. Abyste tomu zabránili, použijte zabezpečené sítě.

Použijte VPN

Pokud chcete mít jistotu, že vaše data nebudou ohrožena, ujistěte se, že používáte VPN pokaždé, když se připojíte k internetu. Někteří lidé předpokládají, že VPN jsou výhradně pro počítače nebo notebooky. Pokud však chcete svá data zabezpečit a dokonce v případě nouze používat nezabezpečené sítě, mít nejlepší službu VPN zajistí, že vy i všechna vaše zařízení budete chráněni před kybernetickými útoky.

Stáhněte si aplikace z oficiálního obchodu App Store

Tohle se může zdát jako nic neříkajícího, ale některým lidem nevadí jít na útržkovité weby nebo tržiště, aby si zdarma stáhli nějakou placenou aplikaci. Ve skutečnosti jsou tyto aplikace obvykle nebezpečné pro vaši digitální bezpečnost a mohou obsahovat malware. Kromě toho jsou tyto aplikace obvykle dostupné na telefonech s jailbreakem, a proto mohou rychle skončit infikováním vašeho zařízení malwarem.

Chcete-li zlepšit zabezpečení iOS, musíte si stáhnout POUZE známé aplikace. Některé vám pomohou zlepšit život, pokud jim to dovolíte, ale pokud nejsou mimo obchod s aplikacemi, mohou mít přístup ke všem vašim informacím.

Vypněte ovládací centrum a oznámení na obrazovce uzamčení

Zatímco pevná hesla poskytnou základní ochranu vašeho zařízení, můžete také zakázat ovládací centrum a oznámení na zamykací obrazovce, protože ostatní se mohou dostat do ovládacího nebo oznamovacího centra bez odemknutí telefonu. Pokud tuto funkci výslovně nezakážete, kdokoli se může dostat do vašeho Control Center a získat přístup k vašemu fotoaparátu, Bluetooth a mnoha dalším.

Abyste tomu zabránili, deaktivujte tyto funkce na uzamčené obrazovce v Nastavení.

Zlepšete zabezpečení iOS pro vaše zařízení

Toto jsou některé z nejužitečnějších, ale snadno proveditelných tipů, které vám pomohou zůstat v bezpečí před kybernetickými útoky a jinými hrozbami. I když je iOS jedním z nejbezpečnějších systémů na trhu, ani ony vám nemohou poskytnout 100% záruku, že vaše zařízení a data zůstanou v bezpečí. Proto je nezbytné přijmout nezbytná opatření k zajištění vaší digitální bezpečnosti.

podobné příspěvky

Leave a Reply