Nové funkce, které si přejeme, aby Apple přidal do iOS 16 a všech nadcházejících iPhonů – Technology News, Firstpost

2
Nové funkce, které si přejeme, aby Apple přidal do iOS 16 a všech nadcházejících iPhonů – Technology News, Firstpost

Apple oznámí další verzi svého mobilního operačního systému, iOS 16 na WWDC 2022dnes večer.

Zatímco iPhony jsou opravdu dobré už nějakou dobu, chybí jim několik sad funkcí, které způsobí, že iPhone bude trochu rušivý, vzhledem k tomu, že pozice Apple iPhone jako „TEN“ smartphone.

Co dělá věci ještě více otřesnými, je skutečnost, že několik zařízení Android, která jsou ve skutečnosti levnější než iPhone, má tyto funkce.

Podíváme se na několik funkcí, které, jak doufáme, Apple přidal do iOS 16 nebo alespoň plánuje přidat nějaký čas.

Flexibilita s výchozími aplikacemi
To je jediná věc na ekosystému Applu, která ve skutečnosti odhání mnoho lidí. Ano, můžete si stáhnout alternativní aplikace, ale neexistuje způsob, jak tyto stažené aplikace použít jako výchozí možnost. Jedinou výjimkou je nastavení výchozí aplikace prohlížeče a výchozí poštovní aplikace na iPhone na něco jiného než Safari a Mail.

Byli bychom rádi, kdybychom mohli používat něco jako Google Map, přes Apple Maps, jako náš výchozí navigační systém, zejména proto, že v zemích, jako je Indie, Apple Maps jednoduše nejsou srovnatelné s Google Maps. Ano, můžete si stáhnout a používat Mapy Google, ale integrace aplikace do jiných aplikací je strašná.

Umístění aplikací, jak chceme
Dalším aspektem iOS a iPadOS bylo jeho odmítnutí umožnit uživatelům umístit ikony a widgety na obrazovku, jak chtějí.

V posledních letech Apple vylepšil domovskou obrazovku o nové prvky, jako jsou widgety a knihovna aplikací. Můžete mít více stránek aplikací a dokonce zahrnout stejnou aplikaci na různé stránky domovské obrazovky (což je důležité, pokud používáte režim Focus Power).

Ale pokud jde o změnu uspořádání ikon aplikací na stránce aplikace, nic se nezměnilo. Aplikace jsou přilepeny k neviditelnému softwarovému magnetu v levé horní části obrazovky. Pokud tedy chcete na konkrétní stránce domovské obrazovky ponechat pouze několik aplikací, začnou tyto aplikace vyplňovat obrazovku z levého horního rohu. Nemůžete je umístit na spodní část obrazovky, aniž byste nejprve zaplnili horní část stránky. Díky tomu se větší z iPhonů mnohem snadněji ovládá jednou rukou.

Lepší widgety
Když na iPhone s iOS 14 přišly widgety domovské obrazovky, mnozí z nás zajásali. Widgety se hodí jako mřížka kamkoli na domovskou obrazovku. Widgety na domovské obrazovce jsou však přinejlepším pasivní. Kromě toho, že nám poskytují nějaké přehledné informace, jejich jedinou schopností je otevřít totéž v nativní aplikaci.

Widget Apple Music například zobrazuje skladbu, která se právě přehrává. Klepnutím na widget přenese uživatele do aplikace Apple Music. Určitě mohou přidat funkci, která uživatelům umožní měnit skladby.

Zobrazení rozdělené obrazovky iPadu na modely iPhone Pro Max
Vzhledem k tomu, že většina modelů iPhone velikosti Max má skvělé vlastnosti obrazovky, bylo by jen logické, že Apple jednoho dne přidá možnost rozdělit obrazovku na dvě poloviny, speciálně pro multitasking, stejně jako to udělal s iPadOS. Bylo by opravdu skvělé mít možnost mít otevřený webový prohlížeč na jedné straně obrazovky telefonu a současně mít vedle něj otevřenou aplikaci pro zasílání zpráv nebo e-mailovou aplikaci. Určitě by to byla velká podpora pro produktivitu.

podobné příspěvky

Leave a Reply