Očekává se, že vylepšené verze nového Apple M2 SoC se dostanou do sériové výroby koncem tohoto roku

2
Očekává se, že vylepšené verze nového Apple M2 SoC se dostanou do sériové výroby koncem tohoto roku

výhled do budoucna: Apple v pondělí představil svou druhou generaci M2 SoC, ale za zavřenými dveřmi společnost již plánuje svůj další počin (a pravděpodobně i ten následující). Podle nové výzkumné zprávy od analytika Jeffa Pu s Haitong International zahájí dodavatel společnosti Apple Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) koncem tohoto roku sériovou výrobu výkonnější Pro varianty M2.

Rozšířená verze čipu bude údajně být postaven pomocí 3nm procesního uzlu, což společnosti Apple umožňuje vtěsnat ještě více tranzistorů. Nově oznámené standardní M2 je postaven na 5nm procesu, stejně jako první generace M1.

Apple uvedl, že nový M2 je v úlohách náročných na CPU až o 18 procent rychlejší než jeho předchůdce. GPU je údajně o 35 procent výkonnější, Neural Engine je nyní o 40 procent rychlejší a ve hře je o 50 větší šířka pásma paměti ve srovnání s M1.

Začátkem tohoto roku se objevily zvěsti, že Apple testoval až devět různých Maců založených na M2 počítaje v to Mac mini založený na M2 a výkonnější verzi M2 Pro. Zdroje řekly 9to5Mac, že ​​Apple plánoval uvést na trh Mac mini s čipy M1 Pro a M1 Max, ale pravděpodobně zavrhl myšlenku uvolnit místo pro Mac Studio, které přistálo v březnu.

První Macy s novým Apple M2 jsou přepracovaný MacBook Air a 13palcový MacBook Pro. Očekává se, že obě budou odeslány někdy v červenci.

Kredit obrázku: Charles Patterson

podobné příspěvky

Leave a Reply