Připravovaný iOS 16 podporuje ovladač Nintendo Switch a Joy-Cons

3
Připravovaný iOS 16 podporuje ovladač Nintendo Switch a Joy-Cons

Je na co se těšit: Vzhledem k tomu, že Apple v pondělí oznámil iOS 16, vývojáři si s ním již začali hrát před jeho veřejným uvedením koncem tohoto roku. Jedno příjemné překvapení, které našli, je oficiální podpora ovladačů Nintendo Switch.

Zařízení Apple již několik let oficiálně podporují ovladače Xbox a PlayStation a poskytují spolehlivější způsoby hraní mobilních her pomocí fyzických tlačítek. Tento týden vývojáři používající náhled pro vývojáře iOS 16 zveřejnili snímky obrazovky ukazující ovladač Nintendo Switch Pro a Joy-Cons spárované s iPhony. Přidání kompatibility s ovladači Nintendo bude užitečné pro miliony majitelů Switch, kteří mají také zařízení Apple.

Nový mobilní operační systém společnosti Apple dokonce využívá výhody rozdělení Joy-Cons, díky čemuž jsou jedinečně užitečné pro mobilní hraní. Pár Joy-Conů se může synchronizovat s iOS 16 buď jako samostatné ovladače, nebo jako jeden, takže jedna sada by mohla umožnit místní zápasy dvou hráčů na jednom zařízení Apple. Uživatelé mohou přepínat mezi celým a rozděleným režimem Joy-Con krátkým podržením snímku obrazovky a tlačítka Home.

Je pravděpodobně otázkou času, než někdo navrhne nástavec pro připojení Joy-Cons k boční straně iPhonu a vytvoří zážitek podobný tomu Páteř. To by vám mohlo ušetřit téměř 100 $, pokud již máte pár Joy-Cons pro svůj přepínač. Jinak obě možnosti stojí přibližně stejně. Je také zajímavé zvážit, zda by vývojáři iOS mohli vytvářet hry využívající pohybové ovládání Joy-Cons a HD rachot.

Nintendo se zatím k podpoře iOS JoyCon nevyjádřilo.

podobné příspěvky

Leave a Reply