Recenze Aqara Camera Hub G3 – Inovativní funkce AI, centralizované centrum a skvělá hodnota

0
Recenze Aqara Camera Hub G3 – Inovativní funkce AI, centralizované centrum a skvělá hodnota

V dnešní době je na trhu tolik možností, jak si vyrobit domácí bezpečnostní kamerové systémy. Přístup od Aqary tedy zpočátku nebyl takový, v němž bychom viděli obrovskou hodnotu, ale rychlé čtení o Camera Hub G3 ukázalo, že opravdu chytrý fotoaparát.

Základem je, že je to IP kamera pro váš domov, ale je toho mnohem víc. Existují funkce AI, včetně rozpoznávání obličeje; je to ZigBee 3.0 Hub a může fungovat jako IR dálkové ovládání

Nastavení, design a funkce

Když krabičku otevřete, najdete v ní fotoaparát, slušně dlouhý napájecí kabel, napájecí kostku a návod k použití. Upřímně řečeno, tento návod nemá obrovskou hodnotu, pokud můžete v Obchodě Play vyhledat aplikaci Aqara Home. Po instalaci aplikace je nastavení pozoruhodně rychlé a jednoduché; naskenujte QR a sledujte poskakující míč. Camera Hub G3 je jen jedním z mnoha zařízení, kterým se aplikace věnuje, takže tak jednoduchý proces nastavení byl pro ostatní produkty skvělým indikátorem.

Fyzický design fotoaparátu je poněkud zvláštní, se silikonovými kočičími ušima na vrcholu zařízení. I když fotoaparát používám již několik týdnů, nejsem si jistý – kromě „roztomilé“ – co to fotoaparátu přidává. Kromě estetiky je v designu několik faktorů, které I opravdu jako počínaje tím, že jej napájí USB-C.

Je také navržen na vyvážené základně, která nabízí plný 360stupňový viditelný úhel s rozlišením 2k, které poskytuje ohromující kvalitu videa i pod téměř okem neviditelná IR světla. V tomto bodě, zatímco kvalita obrazu je opravdu hladká a jasná, je důležité si uvědomit, že v této sadě funkcí je mnohem více než u většiny ostatních fotoaparátů v této cenové kategorii na trhu.

Funkce, o kterých mluvím, jsou různé možnosti AI na palubě. Ano, na palubě, nevyžaduje, aby kamera vracela data na cloudové servery, a pro ty, kterým se tento koncept nelíbí, je to i případ, kdy jsou zachycené záběry uchovávány v zařízení, ale stále je lze prohlížet odkudkoli s připojením k internetu. . Pro přístup k celé sadě funkcí na Aqara Camera Hub G3 nejsou vyžadována žádná předplatná.

Pozn. Budete muset nainstalovat SD kartu, není součástí balení, je přístupná pod „očima“, když kamera spí.

Jako výchozí bod je 360stupňová viditelná oblast kamery doplněna o možnosti sledování. To je pro lidi – včetně detekce obličejů a upozornění – nebo zvířata, aby je mohli aktivně sledovat prostřednictvím pokrytí kamery.

Nemám doma žádné domácí mazlíčky, takže jsem nebyl schopen zkontrolovat přesnost sledování zvířat, ale účinně to sledovalo děti, i když se řítily obytným prostorem rychlostí warp. Dělalo to důsledně a spolehlivě, s velkou přesností, což je u motorizovaného fotoaparátu, jako je tento, působivé provedení.

K nastavení rozpoznávání osob a upozornění je potřeba trochu nastavení (pořizování a nahrávání obrázků lidí). Jedná se však o překvapivě působivou funkci, která je schopna poskytnout upozornění rodičům, když děti přijdou ze školy domů, a dokonce i „detekována neznámá osoba“, když je kamera zapnutá. Po nastavení G3 dokončí všechny popsané funkce automaticky.

Osobně nejsem velkým fanouškem toho, aby v mém obytném prostoru byly kamery přístupné zvenčí. Jsem opatrný s hesly a pracuji na osvědčených postupech, ale hororových příběhů je příliš mnoho; Prolomené účty, hacknutí serveru a přímé chyby umožňující třetím stranám přístup k záběrům a streamům.

V některých ohledech to pokrývá obrazovka ochrany soukromí, kterou můžete aktivovat časovačem nebo ručním spouštěním. Tím se kamera vrátí zpět do krytu a zůstane kamera vyhlížející „kočičí“ s očima, které vypadají, jako by spala. Opět a roztomilý vypadat, ale byl by stejně funkční bez estetiky.

Chytré funkce a integrace

Kromě dalších funkcí má Aqara Camera Hub G3 vestavěné infračervené dálkové ovládání. To je opravdu užitečné, pokud máte kameru umístěnou ve svém obytném prostoru pro ovládání předmětů ve vaší domácnosti. Teoreticky to může být jakékoli IR zařízení a může být propojeno s rozpoznáváním gest na zařízení, které lze uzamknout na jednotlivé „rozpoznané“ tváře. Zkoušel jsem to s televizí a klimatizací, a zatímco televize fungovala bezchybně, klimatizace (ačkoli mám podezření, že problém je v téměř 15 let staré jednotce) byla zasažena a minula…

Zigbee zde možná trochu zavádí; jsou přítomny, ale i podle vlastní dokumentace Aqary jsou poněkud vázány na zařízení Aqara:

Camera Hub G3 není jen kamera, ale také integrovaný inteligentní domácí hub. Může připojit až 128 zařízení Aqara a užívat si domácí automatizaci, dálkové ovládání a další.

Tento dohled nad Zigbee stranou, pokud jste připraveni zamknout se do jediné značky a jejich – v tomto případě docela rozsáhlé – řady připojených zařízení.

Měli byste si to koupit?

Krátký příběh s Aqara Camera Hub G3 je, že jsem ohromen. Do tak dostupného zařízení nacpali tolik funkcí, že představuje výjimečnou hodnotu. Prodává se za 159,99 USD a je levnější než mnoho fotoaparátů s menším seznamem funkcí. Může pracovat bez nutnosti synchronizace s cloudem po celou dobu a nemá stálé náklady na předplatné; pokud je váš internet online, bude dělat svou práci za vás a dělat ji dobře.

Pokud se obáváte probíhajících předplatných, ale chcete mít domácí bezpečnostní základnu s umělou inteligencí, pak musí být toto přímo na začátku seznamu. Zejména když k tomu přidáte možnosti infračerveného dálkového ovládání, stane se Aqara Camera Hub G3 nejen skvělou hodnotou, ale také nesmírně funkčním a zásadním pro chytré funkce vaší domácnosti.

Můžete si jej vybrat u různých prodejců, včetně Bing Lee, Mwave, Center com a oficiálního obchodu eBay.

podobné příspěvky

Leave a Reply