Recenze Ausdroid: Moto Edge 30 – Tenký, ale potřebuje trochu vylepšit

0
Recenze Ausdroid: Moto Edge 30 – Tenký, ale potřebuje trochu vylepšit

Motorola je jméno, které je synonymem pro mobilní telefony stejně jako pro Android. Je to také značka, která má v mém technickém srdci zvláštní místo, vzhledem k tomu, že jsem za posledních 20 let vlastnil několik zařízení Motorola.

Vzhledem k tomu, že značka je nyní podznačkou pro svou mateřskou společnost, Lenovo, zažívá trochu oživení, přičemž společnost nedávno oznámila tři nová zařízení, včetně Motoroly E32, kterou jsem právě recenzoval, ale také tohoto recenzního zařízení, Moto Edge. 30, o kterém se podle společnosti říká, že přináší některé špičkové funkce a 5G za rozumnou cenu, takže když jsme dostali příležitost zde na Ausdroid, chtěl jsem zjistit, zda Moto Edge 30 odpovídá humbuku, který společnost má. vytvořené pro zařízení.

Dokáže tedy Moto Edge 30 dostát svému humbuku a zažít každodenní příval používání? Pojďme se podívat, ano?

Co je v krabici

V krabici dostanete zařízení, Motorola E32, plastový kryt, 1metrovou USB-C nabíječku, 3,5mm audio špunty s mikrofonem, 33W základní nabíječku a obvyklé papíry a návody.

Design

Moto Edge 30 přichází s 6,5palcovým OLED displejem (2400 x 1080) s HDR10+, který je úžasný, jasný a jasný. Přední strana také obsahuje 32MP přední kameru, která je umístěna v otvoru uprostřed horní části displeje.

Moto Edge 30 má také snímač otisků prstů pod displejem, který funguje docela dobře, ve srovnání s Moto E32, který je zabudován do tlačítka napájení v pohotovostním režimu.

Na pravé straně zařízení je umístěn kolébkový ovladač hlasitosti, který se nachází těsně pod tímto tlačítkem pohotovostního režimu / napájení.

Moto Edge 30 bohužel nepřichází s možností rozšíření paměti pomocí MicroSD karty a zdá se, že to je v poslední době věc u mnoha zařízení v této kategorii. Ve spodní části Moto Edge 30 se nachází port USB-C umístěný uprostřed, s kombinovaným zásobníkem na dvě SIM karty umístěným vlevo a na pravé straně, kde jsou mřížky zadního reproduktoru hlasitosti. Vedle reproduktorů je zabudován další mikrofon, který pomáhá postupně potlačovat zvuky na pozadí.

Pokud jde o zadní část Moto Edge 30, máme tu trojitý zadní fotoaparát složený z 50MP objektivu hlavního fotoaparátu, 50MP širokoúhlého objektivu a 2MP snímače hloubky spolu s duální LED svítilnou. Kryt pro nastavení kamery vyčnívá z hlavního krytu o 1 mm. Zadní strana Moto Edge 30 je matný polymerový plast, na kterém nejsou otisky prstů tolik, jak byste si mysleli.

Světla, kamera, akce!

Moto Edge 30 přichází s trojitým zadním fotoaparátem, který se skládá z 50MP objektivu hlavního fotoaparátu, 50MP širokoúhlého objektivu a 2MP hloubkového senzoru spolu s duální zadní LED svítilnou. Mezi funkce nastavení fotoaparátu, které jsou zahrnuty, patří zpomalený pohyb, video, fotografie, portrét, pro, výřez, přímá barva, noční vidění, skupinové selfie, panorama, kinematograf, ultra-res, skenování a duální snímání.

Fotky pořízené zadním fotoaparátem jsou v pořádku, ale není to nic, co by mě upřímně překvapilo. Dalším problémem je možnost pořídit snímek z dálky, který může vyžadovat přiblížení; tento typ obrázků je naprosto otřesný, s pixelací, ztrátou jasnosti a ostrosti, což bylo velmi zklamáním.

Barvy byly obecně přijatelné, ale je tu mírný prvek „to není v pořádku“ s některými fotografiemi, které jsou matné barvy a postrádají detaily. Na ukázkových snímcích, které jsem pořídil pro recenzi, je také trochu odlesk objektivu, což bylo trochu zvláštní a bez ohledu na to, jak jsem se snažil, odlesk objektivu stále přetrvával.

Přední kamera se skládá z 32MP kamery, která je umístěna v děrovaném otvoru v horní polovině displeje a snímky pořízené přední kamerou jsou v pořádku, ale mám pocit, že prostě nemají stejný kalibr a zdají se trochu mimo z hlediska kontrastu, jasnosti, ostrosti a detailů.

Výkon, software a výdrž baterie

Moto Edge 30 je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G spolu s 8GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm. Moto Edge 30 tak bohužel zabere několik sekund navíc, až minutu otevírání aplikací. Objevily se také zjevné problémy s multitaskingem a přepínáním mezi aplikacemi, občas bylo potřeba aplikace zavřít a restartovat.

Jak je uvedeno v designové části, Moto Edge 30 přichází s funkcemi dvou SIM karet, nicméně neexistuje žádný způsob, jak fyzicky rozšířit paměť nad 128 GB integrovaného úložiště. Samozřejmě můžete používat cloudové úložiště, jako je Google One, ale uživatelé, kteří chtějí fyzické úložiště, chtějí fyzické úložiště…

Moto Edge 30 je dodáván s Androidem 12 hned po vybalení a během období recenze došlo k několika aktualizacím zabezpečení. I když není jasné, zda bude aktualizace na Android 13 nebo odhadovaný čas příjezdu, kdy bude k dispozici.

Vzhledem k dosavadním výsledkům společnosti Motorola s aktualizacemi kontrolujícími různé webové stránky a zpětnou vazbou a komentáři, které jsme obdrželi, bych na takovou aktualizaci co nejdříve nezadržoval dech.

Nechybí Bluetooth 5.2, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2,4 GHz | 5 GHz | 6E Wi-Fi + hotspot a zařízení se dokázalo připojit a zůstat připojeno k mé Wi-Fi, i když jsem ji nepoužíval. K dispozici jsou také funkce NFC, takže pokud jste jako já a raději používáte Google Pay nebo jiné způsoby platby dotykem.

Toto není nejlevnější, ale je to daleko od nejdražšího telefonu nabízejícího 5G připojení pro ty, kteří chtějí dosáhnout rychlosti. To závisí na vašem telco, ten můj zatím nenabízí, a i tak síť, ke které se připojuje, nemá v mé oblasti příliš dobré pokrytí 5G.

Motorola Edge 30 je dodávána s 4 020 mAh baterií, což mě překvapilo, protože existuje spousta dalších zařízení, včetně těch levných, které mají kapacitu baterie 5 000 mAh. Výdrž baterie není nijak skvělá, u Moto Edge 30 nepřekvapivě. Víc než ne, měl jsem problémy zvládnout celodenní používání bez nutnosti nabíjení. To by mohlo přispět k obnovovací frekvenci 144 Hz na displeji, kterou lze ručně změnit v nastavení, ale to může mít celkový vliv na výkon a kvalitu zobrazení.

Při středním využití na konci dne mi na konci dne zbývalo asi 30 % nabití baterie, ale při vysokém využití jsem se občas snažil najít nabíječku, která by zařízení udržela v chodu, asi 5-10 % výdrže baterie blížící se 16-17h při vysokém využití. Moto Edge 30 se – jak již bylo zmíněno – dodává s rychlou 33W nabíječkou, pokud u sebe nemáte portálovou nabíječku baterií, budete muset nosit přiloženou nabíječku v tašce, aby bylo nabíjení rychlejší.

Kromě toho neexistuje žádné bezdrátové nabíjení, a přestože bezdrátové nabíjení není překážkou, je to něco, co spotřebitelé jako já považují za užitečné.

Měli byste zvážit jeho koupi?

Moto Edge 30 je dobré zařízení, ale potřebuje nějaké vylepšení, aby bylo možné zařízení doporučit komukoli.

Ano, běží na Androidu s některými Moto doteky a kamery poskytují rozumné výsledky. V této cenové hladině se zdá, že Moto Edge 30 je mírně podpracovaný. Možná je to něco, co by se dalo vyřešit aktualizací softwaru.

Existují oblasti, které pravděpodobně přinutí některé uživatele k různým zařízením, ale pokud to pro vás není řešení, pak by pro vás mohl být Moto Edge 30. Pokud se rozhodnete podívat se blíže, Moto Edge 30 je ode dneška k dispozici ke koupi v barvě Meteor Grey u obvyklých prodejců, jako jsou JB Hi-Fi, The Good Guys, Officeworks, Big W, Mobileciti a online obchod Lenovo a od Vodafone od 14. června za 699 dolarů.

podobné příspěvky

Leave a Reply