Recenze ROG Phone 5S – Bestie, která má jen pár drobných chyb

1
Recenze ROG Phone 5S – Bestie, která má jen pár drobných chyb

The Republic of Gamers (RoG) je herní rameno společnosti Asus, které se zaměřuje na to, že hardware není omezený, cena není žádný objekt. V minulosti jsme viděli, jak se hardware RoG vypořádá s čímkoli a se vším, co na něj vrhneme, a tak jsem s velkým nadšením zvedl ruku, abych strávil pár týdnů s telefonem ROG 5s.

Když jsme se podívali na předchozí model, jedinou skutečnou chybou bylo, že to byl pro některé uživatele trochu „příliš“ telefon, který byl poněkud robustní, možná trochu příliš drahý, ale to je poněkud subjektivní. Odvážný „herní“ vzhled byl odvolán a schopnosti zachovány: Jako výchozí bod ROG telefon 5S pokračuje v tomto trendu a nabízí více.

Co je v krabici?

Bezprostřední prezentace maloobchodního balení je podobná jako u předchozí generace s opravdu zajímavým balením, které udává tón hernímu zaměření telefonu. Samozřejmě v balení máte telefon, ale také nabíjecí kostku pro rychlé nabíjení, nabíjecí kabel, slušný kryt (i když nejsem přesvědčen, že by přežil, nebo ochránil váš telefon před slušným pádem ) a klipsový chladič pro hraní her.

Samotná krabice hraje roli v procesu nastavení k odemknutí bedny se zbrojnicí, což později hraje roli ve vašem herním zážitku.

Možná, pokud jste hráč, hraje AeroActive Cooler nejdůležitější roli v dodatečném hardwaru. Připevňuje se k bokům telefonu a poté udržuje telefon v chladu tam, kde je hardware pro zpracování. Je také navržen tak, aby vyhovoval nabíjení během hraní her, aby se zajistilo, že vaše herní sezení nebude zkráceno.

Hardware: Design a specifikace

Stejně jako u jeho předchůdců jsou specifikace ROG Phone 5S hodně na konci. Krátký seznam specifikací, které ovlivňují výkon, zahrnuje:

  • Android 11 ihned po instalaci s aktualizací na Android 12 připravenou ke spuštění po instalaci
  • Čipová sada Qualcomm Snapdragon 888+ 5G
  • GPU Qualcomm Adreno 660
  • 16 GB paměti DDR5
  • 512 GB úložiště UFS3.1

Stejně jako u každého zařízení však výkonové specifikace skutečně vyprávějí jen část příběhu. V tomto případě jsem byl obzvláště nadšený z vynikající obrazovky. Jedná se o 6,78palcový Samsung AMOLED displej s rozlišením 2448 x 1080 při obnovovací frekvenci 144 Hz, což odpovídá předchozí verzi zařízení. Někteří uživatelé nemusí být masivními fanoušky o něco větších rámečků, ale jedná se o vědomé rozhodnutí, aby se zabránilo falešným spouštěním při hraní.

Veškerý tento výpočetní výkon potřebuje něco, aby jej poháněl, a baterie o kapacitě 6 000 mAh toho odvádí skvělou práci. Poněkud pravidelně během testování jsem byl schopen získat 2 dny na jedno nabití.

Vzhled zařízení byl opět mírně zmírněn do bodu, kdy byste na první pohled nepoznali, že se jedná o herní bestii. Je o něco větší než většina zařízení, ale vzhledem ke specifikacím zařízení a hernímu zaměření; Jsem s tím upřímně v pořádku. Pro srovnání, ROG Phone 5S měří 172,8 x 77,3 x 9,9 mm (podobné přední rozměry, ale tenčí než ROG Phone 5), zatímco Pixel 6 Pro má 163,9 x 75,9 x 8,9 mm.

Inženýři se drželi toho, co již bylo vítězným vzorcem, a nechali přední reproduktory spouštět, aby maximalizovali hlasitost a kvalitu zvuku během hraní. Ať už to bylo během hry nebo přehrávání médií, alespoň u telefonu byla kvalita zvuku opravdu působivá. Dostatek rozsahu, který nepřekvapí, i když postrádá basy a dostatek hlasitosti, aby zaplnil přiměřeně velkou místnost hudbou bez zkreslení.

Má zboží na hraní

Překvapením pro nikoho není herní telefon opravdu dodávat při hraní. Již jsme se zabývali specifikacemi obrazovky, díky které je vše, co sledujete (nebo hrajete), absolutním potěšením, zejména s vysokou obnovovací frekvencí. To také přichází do hry s výjimečně dobrou odezvou dotyku na obrazovce, díky které bylo hraní her – včetně Diablo Immortal – úžasné nejen vizuálně, ale také v hmatovém smyslu.

I bez zapnutí herního režimu (o tom za chvíli) nebyly s ROG telefonem 5S skutečně žádné potíže. Vzhledem k špičkovým specifikacím, masivní baterii a optimalizaci softwaru, která je k dispozici pro hraní her, to není překvapení. Po chvíli jsem si všiml, že se střed telefonu pěkně zahřál, ale ne tak, aby bylo nepříjemné ho hned strčit do kapsy.

Zde však vstupuje do hry AeroCooler. Poskytuje vám možnost jak chladit telefon při hraní her, tak nabíjet zařízení během hraní, protože nabíjecí port je na levé straně zařízení (delší okraj), když jej držíte v režimu na výšku. Vyhnete se tak problémům s nabíjecím kabelem, který by vás nutil během hraní změnit úchop, a zajistí, i když je hraní náročné na baterii, že se pak můžete znovu zapojit do svého dne s dobře nabitým mobilním zařízením.

X Mode dejte tomu všechno, co má!

Režim X dělá trochu na pozadí, když jej zapnete, počínaje ukončením výkonového hardwaru a ukončením všech aplikací na pozadí. To uvolní veškerou dostupnou paměť, aby se zvýšil výkon. Toto je konfigurovatelné, ale zjistil jsem, že automatické nastavení poskytlo skvělý zážitek a znamenalo, že mě nepřerušovaly hovory ani zprávy, protože oznámení jsou v režimu X do značné míry zakázána.

Software: OS a výkon

Pokud jde o rozhraní ROG OS, jde do značné míry o případ evoluce versus revoluce. Běží na nejnovější verzi Androidu, pro každodenní použití je dostatečně optimalizována, aby snadno vybila celý den baterie, a má k dispozici spoustu možností přizpůsobení. Je příjemné, že na OS stále není žádný extrémně rušivý bloatware, spouštěč Asus ROG nebude každému po chuti, ale jak již bylo zmíněno, je přizpůsobitelný.

Opět s vývojem se zdá, že došlo k realizaci některých lekcí získaných z předchozí generace telefonů. Optimalizace baterie zjevně stále probíhá s některými aplikacemi na pozadí, ale aplikace, které jsou používány pravidelně a často dostávají oznámení push, se nevypínají ani zdaleka tak agresivně. Stále budete mít příležitostné vypnutí, které nechcete, ale to lze snadno opravit přidáním výjimky, která umožňuje aplikaci běžet na pozadí a využívat baterii.

Kamera je velmi schopná

Posledních pár telefonů ROG se pokaždé zlepšil, pokud jde o možnosti fotoaparátu. Tentokrát s velkou radostí mohu konstatovat, že se fotoaparát opět zlepšil do bodu, kdy bych řekl, že je velmi schopný. K dispozici je obvyklá řada fotografických režimů pro video, noční snímání, portrét a normální fotografie. Nechápejte mě špatně, tohle nebude držet krok s těmi špičkovými Samsungy a iPhony na světě. Mějte však na paměti, že je to o 300 – 700 USD levnější než tato zařízení.

Software je obvykle snadno ovladatelný a snadno se používá, závěrka a automatické ostření jsou také opravdu rychlé. Můžete jen namířit a střílet a poměrně sebejistě – za předpokladu, že máte slušné světlo – víte, že získáte slušnou fotografii s dobrou reprodukcí barev a ostrými snímky.

Závěr

ROG Phone 5s je vynikající telefon, který si snadno poradí se vším, co na něj v každodenním životě hodíte. Má opravdu vysoké specifikace, spoustu paměti RAM a má výrazný vzhled, který může být pro někoho trochu „okázalý“, ale není na místě ani v profesionálním prostředí. Asi největší problém s ním je, že je dost velký.

Pokud bych to měl shrnout do jediné věty, bylo by to tak, že ROG Phone 5s je ohromující zařízení, které vyniká téměř ve všem díky softwaru, který nijak výrazně nenarušuje zážitek z telefonu. Za předpokladu, že vám nevadí, že fotoaparát nedrží krok s vlajkovými loděmi za 2 000,00 $, může to být zatím jeden z nejlepších nákupů roku 2022.

V době publikování této recenze je ROG phone 5s zlevněn na 1 199,00 $ z 1 499,00 $ na JB Hi-Fi. I za plnou cenu bych to rád doporučil mnoha uživatelům.

podobné příspěvky

Leave a Reply