THE Show 2022: Astell&Kern KANN MAX DAP

0
THE Show 2022: Astell&Kern KANN MAX DAP

The Astell & Kern KANN MAX DAP měl nedávno svůj celosvětový debut na High-End v Mnichově; a s velkou pompou, protože to představuje docela skok ve výkonu pro kategorii. DAP jsou stále věc i se všemi pokroky v technologii chytrých telefonů.

Astell&Kern byli velmi laskaví a poslali nám vzorek pro náš stánek na adrese Přehlídka minulý víkend v Long Beach a máme dvě recenze jednotky chystané; Redaktor sluchátek eCoustics Sr. Will Jennings to v současné době kontroluje a já budu provádět sledování s různými sluchátky a zesilovači pro sluchátka.

Měl jsem možnost vyzkoušet některé starší modely od korejského výrobce, ale bude to můj první rozšířený konkurz na některý z jejich produktů; říci, že jsem nadšený, by bylo slabé slovo.

Astell&Kern KANN ALPHA (nahoře) vs KANN MAX (dole)

Hubený

KANN Max jde na paty uznávaným A&K KANN ALPHA (1 099 $ na Amazonu), kterou Will vlastní a je čtvrtým modelem v řadě KANN. Ve srovnání vedle sebe nabízí MAX o něco menší půdorys, většinou kvůli jeho tenčímu designu.

To znamená, že MAX zůstává věrný průmyslovému designu „jako cihly“ společnosti A&K; získáváte velmi solidně postavený produkt, který vypadá a působí jako by byl navržen tak, aby vydržel navždy.

Astell&Kern KANN MAX DAP Úhel
Astell&Kern KANN MAX DAP Side
Astell&Kern KANN MAX

Tenčí design neznamená kratší dobu hraní kvůli menší baterii; Astell & Kern se neustále snaží zlepšovat jak zvukový výkon všech svých DAP, tak i životnost baterie.

KANN MAX nabízí čtyři různá nastavení zisku dělat to téměř ideální pro všechny IEM a sluchátka; lze ovládat obtížná planární a dynamická sluchátka dotykem spínače až do maxima 15Vrms.

A&K se také obává o hladinu hluku; něco, co je důležité, když je rozsah a typ IEM a sluchátek, které se s ním pravděpodobně používají, tak obrovský. Aby se tomu zabránilo, společnost A&K samostatně nakonfigurovala IC napájecího zdroje pro každou sekci, aby jej minimalizovala. Napájecí zdroj je také dobře stíněný a navržený tak, aby dodával čisté napájení DAC a sluchátkovému zesilovači.

Tato konstrukce umožňuje odstranění rušivého zvlnění napájecího zdroje DC-DC (fenomén třesavého hluku, ke kterému dochází při napájení). MAX tak poskytuje vysoký výkon s nižší hlučností.

Nabídka Astell&Kern KANN MAX DAP
Konektory pro sluchátka Astell&Kern KANN MAX DAP

MAX obsahuje několik DAC ESS ES9038Q2M v konfiguraci dvou čipů na kanál. Použitím dvou DAC na kanál lze sečíst výstup a dále snížit zkreslení a zlepšit rozlišení, takže hloubku a realističnost zdroje zvuku lze vyjádřit naplno. MAX podporuje nativní přehrávání 32-bit/768 kHz a DSD512 spolu s plnou podporou MQA.

Možnosti připojení zahrnují 3,5 mm nesymetrický, 2,5 mm a 4,4 mm vyvážený sluchátkový výstup. MAX je vybaven technologií Bluetooth 5.0, která umožňuje vyšší přenosovou rychlost a větší dosah ve srovnání s Bluetooth 4.2 a poskytuje stabilnější bezdrátové připojení. LDAC™ i aptX™ HD jsou podporovány, aby zajistily audiofilům bezdrátové přehrávání 24bitového zvuku.

Reklama. Chcete-li pokračovat ve čtení, posuňte se.

Astell&Kern KANN ALPHA vs KANN MAX DAPs Bottom Side by Side
Astell&Kern KANN ALPHA (vlevo) vs KANN MAX (vpravo)

Mezi další pozoruhodné vlastnosti patří ReplayGain, který umožňuje přehrávači automaticky upravovat hlasitost mezi skladbami a udržovat konzistentní úroveň přehrávání. Bluetooth umyvadlo umožňuje MAX připojit se k externímu zařízení také přes BT a fungovat jako Bluetooth DAC. Hudbu z externího zařízení, jako je chytrý telefon, lze nyní přehrávat ve vysoké kvalitě a plně využívat dekódování zvuku ve vysokém rozlišení v přehrávači.

S AK File Drop, přenos hudebních souborů z počítače nebo NAS je nyní ještě jednodušší a pohodlnější. Pomocí AK File Drop můžete volně přenášet soubory bezdrátově prostřednictvím PC, smartphonu nebo FTP programu umístěného ve stejné síti. Správa hudebních souborů je nyní možná s bezkabelovým bezdrátovým řešením. Tímto způsobem byste si také stáhli svůj katalog Tidal nebo Qobuz.

Obrazovka Astell&Kern KANN MAX DAP

MAX obsahuje 4,1palcový 720 x 1280 HD dotykový displej, 64GB vnitřní paměť s podporou microSD karet až do 1TB, Wi-Fi, DLNA síť, USB digitální audio výstup, USB-C pro přenos dat a podporu rychlého nabíjení, a možnost použití jako USB DAC pro váš Mac nebo PC se systémem Windows.

MAX zahrnuje podporu pro nejoblíbenější hudební streamovací služby včetně Tidal, Qobuz, Amazon Music, Apple Music a Spotify přes WiFi. Podpora Roon Ready bude k dispozici v budoucí aktualizaci firmwaru, která čeká na testování a certifikaci přehrávače společností Roon Labs.

KANN MAX bude k dispozici v červnu 2022 u autorizovaných prodejců Astell&Kern v USA/Kanadě za 1 299 USD.

V červnu budou k dispozici také tři pouzdra pro MAX, vyrobená z vysoce kvalitní rostlinné kůže z CONCERIA WALPIEROVÁ a BADALASSI CARLO za 149 dolarů. Osobně je pro mě pouzdro nutností a ty, které výrobci poskytují prostřednictvím možností, jako je tato, stojí za to.

Astell&Kern KANN MAX DAP s Meze Audio Advar IEM
Astell&Kern KANN MAX s Meze Audio Advar IEM

Zvuk (krátce)

Spárováno s Meze Advar zpočátku, které máme na turné a PlážHiFi nese; Jednotka má 10,2 mm dynamický měnič a je poměrně snadno ovladatelná. Duo spolu podle Willa hrálo šťastně. Poznamenává, že Advar se setkává s autoritativním duněním a bouchnutím spolu s velmi dobrým dopadem. Přirovnal Advar k Meze 99 Classic zhuštěné do IEM verze.

Zkoušel jsem MAX s Auribus Acoustics Mt. Everest (stejně jako Juan, konstruktér Everestu) na THE Show. Přišel jsem s MAXem, který měl dostatečný výkon, ale podotýkám, že jsem neměl čas doladit žádná nastavení, jako je zisk; takže jsem musel trochu zvýšit hlasitost. Spotřebitelé, kteří vyzkoušeli MAX na THE Show, zaznamenali totéž, ale vzhledem k omezenému času pro všechny jsme se shodli, že více času by nám umožnilo doladit MAX na každé z našich preferovaných nastavení.

V červenci hledejte obsáhlejší recenzi od Willa.

Kde koupit: 1 299 $ v Crutchfield

pokračovat ve čtení: Zobrazit reportáže z THE Show 2022

Související video: Proč byste si měli koupit DAP? (Youtube)

Reklama. Chcete-li pokračovat ve čtení, posuňte se.

podobné příspěvky

Leave a Reply