THE Show 2022: Lampizator Pacific DAC

1
THE Show 2022: Lampizator Pacific DAC

Jsem trubkový chlap; ne že by na pevném skupenství bylo něco špatného. Na lampových zesilovačích, předzesilovačích a DAC je něco, co mě při poslechu hudby posune. Jsem si jistý, že někteří lidé zazvoní, že elektronky nenabízejí nic víc než zbytečné zkreslení a zabarvení zvuku. Budiž.

Trubky jsou stále dražší kvůli nedostatku, problémům s dodavatelským řetězcem a poptávce, a to je něco, s čím se musí výrobci i spotřebitelé potýkat právě teď.

Většina lidí zapomíná, že NATO během války vybombardovalo továrnu Tesla v Srbsku a že ruští a čínští výrobci museli zabrat. Rychle vpřed do roku 2022 a ruské invaze na Ukrajinu a spotřebitelé mají smůlu, protože trubky vyrobené v Rusku nelze dovážet.

Další zajímavou vráskou v našem příběhu je rostoucí význam východoevropských výrobců high-end audio a růst střední třídy v Polsku, Rumunsku, Ukrajině, Srbsku, Chorvatsku, Maďarsku, Slovensku a České republice.

Lampizator se sídlem na předměstí Varšavy je 12letým výrobcem a již nyní má silnou sledovanost. Lukasz Fikus založil značku v roce 2012 s vizí a malým pracovním prostorem; společnost se nyní rozrostla na 13 zaměstnanců, kteří každý komponent staví ručně.

Moje první seznámení s Lampizatorem bylo prostřednictvím kamaráda, který si koupil jeden z jejich předzesilovačů pro svůj systém; nalezení předzesilovače v roce 2022 s elektronkovou rektifikací i regulací je stále vzácnější.

Měl jsem to štěstí, že jsem mohl vyzkoušet řadu jejich složek, ale THE Show mi umožnila vyzkoušet jednu, která se mi na chvíli vyhýbala.

Lampizator Pacific DAC

Když jsem zabloudil do Pacific 1 Ballroom, bylo to tam a zjistil jsem, že zírám na pozlacený Lampizator Pacific DAC s jeho KR trubicemi jemně zářícími.

Pokud někdy existoval funkční zvukový šperk – je to Lampizator Pacific. Až donedávna byl model Pacific vlajkovou lodí, ale nyní byl překonán modelem Horizont že sloty nad ním za mnohem více peněz.

Druhé místo v Pacifiku má stále vysokou požadovanou cenu 30 000 USD a dostupné opce mohou způsobit, že cena značně poroste.

Mnohokrát jsem psal, že DAC je těžké diskutovat, protože to, jak ovlivňují celkový zvukový podpis, závisí na mnoha různých faktorech; DAC čip, software, napájecí zdroj, koncový stupeň a jaký vstup používá.

Reklama. Chcete-li pokračovat ve čtení, posuňte se.

Reklama Lampizators pro Pacifik ho nabízí jako „Neviditelný DAC“, což je docela vznešený cíl, zvláště když jde o trubkovou záležitost a ty obecně dodávají mixu určitou míru své vlastní chuti.

Okruh DAC motoru s kódem 57 je tím, co umístilo Lampazitor na mapu již v roce 2010 a od té doby se na něm vylepšili, přičemž pokračující práce jsou viditelné na novém modelu Horizon a neustálé vylepšování stávajících modelů.

DAC engine podporuje 32-bit/768kHz PCM a DSD512 s frekvenční odezvou od 20Hz do 80kHz (digitální strana) a 3V výstupem. Elektronky spotřebovávají o něco více energie (průměrně 40 wattů) než standardní DAC s čipem, takže podle toho plánujte svůj napájecí systém.

Stál jsem v zadní části místnosti a poslouchal několik skladeb, a i když je těžké soudit DAC v tomto prostředí, neslyšel jsem nic, co bych mohl přisuzovat Pacifiku v celkovém zvukovém podpisu. Slyšel jsem velmi detailní, čistý a dynamický zvuk s velkou plynulostí.

Udivuje mě, že Lampizator dokázal zkombinovat rozlišení čipového DAC (a velmi dobrého) s duší a muzikálností lampového designu, aniž by přitom přibarvoval zvuk. Možná to není úplně neviditelné, nebo alespoň nejsem připraven tvrdit, že je to založeno na této zkušenosti, ale přesto je to něco zvláštního. Pokud si myslíte, že elektronky nabízejí zjevné zabarvení a příliš mnoho teplého a organického okraje hudby – dlužíte si poslech Lampizator Pacific DAC, abyste slyšeli, jak se mýlíte.

Pro více informací: lampizator.com

pokračovat ve čtení: Zobrazit reportáže z THE Show 2022

podobné příspěvky

Leave a Reply