THE Show 2022: Reproduktory Oriaco G6 EM

1
THE Show 2022: Reproduktory Oriaco G6 EM

Tony Minasian je vlastníkem dvou společností, Tonian Labs (nahrávací společnost) a Oriaco (společnost vyrábějící reproduktory), v jižní Kalifornii. Je to člověk, který hluboce rozumí oběma koncům spektra zvukové reprodukce. Jeho společnosti nabízejí řešení pro zachycení živého hudebního vystoupení od mikrofonu až po vaše domácí reproduktory.

Oriaco, o kterém Tony řekl, že znamená „nebo jágin z jakoustics“ je jeho dva roky stará společnost vyrábějící reproduktory. Přestože je Oriaco nové, Tony pracoval v zákulisí průmyslu jako distributor Supra Cables, PHY-HP a Reproduktory AER stejně jako designér kitových reproduktorů po celá desetiletí. Tonian Labs existuje od roku 2001.

Letos se Tony vrátil na THE Show již druhý rok v řadě, aby odhalil nový zakázkový stojanový reproduktor s názvem Oriaco G6 EM Edition.

Nový model navazuje na menší Oriaco G6, který na mnohé na THE Show minulý rok zapůsobil. Nejen, že byly G6 rychlé a vzdušné, ale Tony je předvedl s relativně skromnou elektronikou a kabeláží vyrobenou na zakázku; A Denon PMA-A100 Integrovaný zesilovač z roku 2011 a CD přehrávač Marantz CD-67SE z roku 1996 (oba se přestaly vyrábět) byly jedinou další elektronikou používanou v místnosti. Stejné partnerské vybavení bylo letos zpět a byly k vidění oba modely.

Oriaco G6 (vlevo) s novější edicí Oriaco G6 EM (vpravo)

Reproduktory Oriaco byly docela překvapivé – v dobrém slova smyslu. Nové Oriaco G6 EM Edition upoutá vaši pozornost, podobně jako jsem si pamatoval minulý rok s výraznou rychlostí ve středním pásmu. Nedocházelo k přepouštění tónů a hudební rytmy byly ostré, díky čemuž zněly skutečněji.

Podle Tonyho „Reproduktor Oriaco G6 začal poté, co se nám nepodařilo najít studiové monitory, na které bychom se mohli spolehnout při přesném posouzení našich nahrávek. Toto uvědomění nás vedlo k vytvoření našich vlastních reproduktorů, které poskytují skutečný a přirozený zvuk, který se snažíme produkovat.“

„Naším úkolem bylo vytvořit zvuk z bodového zdroje bez úskalí stávající technologie ovladače bodového zdroje, která je v současnosti na trhu. Současná technologie používá buď kuželový kužel nebo soustředné ovladače. Věříme, že fyzika obou těchto návrhů není schopna dosáhnout správné rovnováhy zvuku. Z tohoto důvodu jsme se odpoutali od konvenčních metod měření a vytvořili jsme vlastní. Tímto procesem jsme konečně dosáhli zvuku, který jsme hledali.”

I když jsem během svého krátkého času v demonstrační místnosti slyšel jen dvě skladby, neudělám jiný rozmáchlý závěr, než říct, že Tony je na něčem. Každý z jeho vlastních ručně vyrobených reproduktorů si určitě zaslouží zkoušku.

Pamatuji si, že původní G6 měla cenu kolem 3 500 $/pár a EM Edition byla na THE Show uvedena na 6 300 $/pár.

Reklama. Chcete-li pokračovat ve čtení, posuňte se.

Kromě reproduktorů nabízí Tony také kabely vyrobené na zakázku prostřednictvím značky Oriaco, které lze zakoupit samostatně za následující ceny:

  • 16g reproduktorový kabel (8 stop) – 850 USD
  • 18g reproduktorový kabel (8 stop) – 650 $*
  • RCA kabel (1 m) – 500 USD
  • XLR kabel (1 m) – 450 USD
  • Napájecí kabel (1 m) – 500 USD
  • Optický kabel (1 m) – 300 USD

*Velmi tenký 18g drát reproduktoru byl použit jako součást dema Oriaco na THE Show, aby bylo prokázáno, že není potřeba používat tlustou kabeláž.

Srovnání

Oriaco G6 Oriaco G6 EM Edition
Frekvenční odezva 57 – 30 kHz 55 – 40 kHz
Nominální impedance 8 ohmů 8 ohmů
Citlivost 91 dB 90 dB
Napájení 30 wattů 60 wattů
MSRP 3 500 dolarů 6 300 dolarů

Pro více informací: tonianlabs.com

pokračovat ve čtení: Zobrazit reportáže z THE Show 2022

podobné příspěvky

Leave a Reply